Zaha Hadid’in etkileyici Kültür Merkezi

Zaha Hadid'in etkileyici Kültür Merkezi

Etkileyici Jinghe New City Kültür ve Sanat Merkezi’ni tasarlama yarışmasını Zaha Hadid Architects (ZHA) kazandı.

Jinghe New City, Çin’in Shaanxi eyaletindeki Xi’an’ın kuzeyinde bir bilim ve teknoloji merkezi olarak büyüyor. Yeni bilimsel araştırma enstitüleri tarafından desteklenen ve çevresel kaygılar tarafından yönlendirilen şehir, yeni enerji ve malzemeler, yapay zeka ve havacılık üzerine odaklanan endüstriler geliştirmek için bir merkez haline geliyor.

Jinghe Nehri’nin Shaanxi eyaletinin dağları ve manzaraları boyunca oyduğu kıvrımlı vadileri yansıtan Jinghe New City Kültür ve Sanat Merkezi, şehrin Jinghe Bay Akademisyen Bilim ve Teknoloji İnovasyonu bölgesinde yer almaktadır.

Zaha Hadid's impressive Culture Center (3)

Merkezler tasarımı, Jinghe Bulvarı’nın kuzeyindeki yeni multimedya kütüphanesini yeni performans sanatları tiyatrosu, çok işlevli salonlar, stüdyolar ve güneydeki sergi galerileri ile yükseltilmiş avlular, bahçeler ve uzanan patikalar aracılığıyla güneye bağlamak için şehrin mevcut kentsel ana planı ile iç içe geçiyor. aşağıdaki caddeler sekiz şeritli trafik.

Zaha Hadid's impressive Culture Center (2)

Bölgenin yükseltilmiş halka açık yürüyüş yolları ağına bir geçit sağlayan hafif eğimli rampalarla merkez, şehrin içinden geçerek ticari ve konut bölgelerini güneydeki parklar ve nehirlerle birbirine bağlarken, aynı zamanda şehrin sakinlerini binanın kalbine getiriyor. ve planlanan metro istasyonuna doğrudan erişim sağlanması.

Zaha Hadid's impressive Culture Center (1)

kaynak Zaha Hadid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.