Dubai’deki muhteşem Geleceğin Müzesi

Dubai'deki muhteşem Geleceğin Müzesi

Dubai’de yakın zamanda tamamlanan Gelecek Müzesi, dünyanın en etkileyici yapılarından biridir.

Emirates Kuleleri’nin bitişiğinde önemli bir konuma sahip olan Gelecek Müzesi, etkileyici ve dinamik bir dönüm noktası olacak. Geleceğin Müzesi üç ana bölümden oluşuyor: yeşil tepe, bina ve boşluk.

Yeşil tepe, yeri, zamanı ve tarihi sağlamlığı, kalıcılığı ve köklülüğü ile yeryüzünü temsil eder. Bu, minimum görünür yapılı müdahale ile toprak, bitkilendirilmiş bir höyük şeklinde sahadan yumuşak geçiş yoluyla yapılır. Yeşil tepenin ilham kaynağı, aynı zamanda binayı sakin ve göze batmayan bir şekilde metro hattının üzerine yükseltmek ve Dubai’de nadir görülen, ziyaretçilerin Müze ile etkileşime girerken keyfini çıkarabilecekleri yeşillikler yaratmaktı.

Museum of the Future in Dubai (7)

Aynı şekilde parıldayan, fütürist üst bina, tüm gücü, sanatı ve çevresiyle uyum içinde yaratma yeteneği ile insanlığı temsil ediyor. Bu, tepeden çıkan, geleceği anlatan Arapça hatlarla kaplı, insanın sanata ve yaratmaya olan tutkusunu sergileyen cüretkar biçimden oluşur.

Museum of the Future in Dubai (6)

Son olarak, üst yapıdaki eliptik boşluk yeniliği temsil eder. Bu, öncelikle insanlığın ve dünyanın sembolik olarak bakabileceği yazılı olmayan geleceği gösteren boş bir alan yaratılarak yapılır. Bu açık ve yükü olmayan gelecek, bugünün yenilikçilerini ve yaratıcılarını harekete geçirebilecek bir ilham kaynağıdır.

Museum of the Future in Dubai (5)

Museum of the Future in Dubai (4)

Museum of the Future in Dubai (3)

Museum of the Future in Dubai (2)

Museum of the Future in Dubai (1)

Kaynaklar: Killa Design

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.