Ağaç Otel Biyosfer

Ağaç Otel Biyosfer

Treehotel, İsveç ormanlarındaki kuş popülasyonunu artırmaya yardımcı olmak için 350 kuş evine sahip ağaç tepesi bir oteldir.

Bjarke Ingelsa tarafından tasarlanan Biosphere, Treehotel’in sürdürülebilirlik ve doğal turizme odaklanmasını güçlendirerek yerel kuş popülasyonunun korunmasına yardımcı oluyor.

Treehotel Biosphere (9)

340 kuş yuvası içeren bir cepheye sahip olan Treehotel, İsveç ormanlarındaki kuş popülasyonunun aşağı yönlü sarmalını azaltmayı ve bunun yerine biyosferi ve doğal yaşam alanını güçlendirmeyi hedefliyor.

Treehotel Biosphere (8)

İç mekan basit ve pragmatiktir, ancak denetleyici katı-açık kavramsal makyajı nedeniyle, nispeten küçük bir alanda bir dizi deneyime izin verir. Ziyaretçiler, ormanın 360 derecelik manzarasını sunan, ağaçların tepesindeki kanopilere yakın bir çatı terasına erişebilir.

Treehotel Biosphere (7)

Yeni otel odasının ekolojik bir yaşam alanına sarılmasıyla, konuklara kendilerini doğanın merkez üssünde bularak kuş yaşamını yakından deneyimleme fırsatı sunuluyor.

Treehotel Biosphere (6)

Biyosfere, yerden ağaçların tepesine doğru eğimli bir asma köprü ile erişilir. 34 m2’lik otel odasının içi, zengin karanlık iç mekanlar ve çevredeki manzaradan ilham alan organik malzemeler içeriyor ve bu da ziyaretçilerin dışarıya bakışını güçlendirmeye ve çevrenin doğal güzelliğine odaklanmaya hizmet ediyor.

Treehotel Biosphere (5)

Treehotel Biosphere (4)

Treehotel Biosphere (2)

Treehotel Biosphere (1)

Görüntüler BÜYÜK / Treehotel

kaynak Ağaç otel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.